W pierwszych latach życia maluszka należy zadbać o bardzo wiele rzeczy – w końcu każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Jedną z kwestii, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest wysoki komfort i higiena snu. Obie te rzeczy znacząco wpływają na jego nastrój i chęci do poznawania otaczającego świata. Hilding Dobranocka zapewnia najmłodszym właściwości idealnie dopasowane do ich potrzeb.

Materac dla dziecka – jaki powinien być?

Dobry materac dla dziecka  powinien być przede wszystkim odpowiedniej wielkości. Wymiary produktu muszą być dostosowane do długości maluszka – powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy niż ciało. Hilding Dobranocka jest dostępny w dwóch rozmiarach: 60×120 oraz 70×140. Najlepiej wybrać optymalny, średni poziom twardości – oczywiście w przypadku, gdy położna lub lekarz nie zalecili innego rozwiązania. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać produkt dopasowany do wagi maluszka oraz elastyczny, ponieważ wyrób musi dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i anatomicznego kształtu ciała. Nie bez znaczenia pozostaje również to, co jest na zewnątrz – najlepiej, aby pokrowiec był przyjemny dla skóry oraz przystosowany do łatwego i szybkiego prania w pralce.

Dwa pokrowce do wyboru

Hilding Dobranocka - gwarancja dobrego snu dla każdego maluchaInnowacyjne podejście do higieny i ergonomii snu sprawiło, że producenci materaca Hilding Dobranocka postanowili wprowadzić możliwość wyboru pokrowca do materaca dla dziecka. Pierwsza opcja – pokrowiec Heros to produkt wykonany z białej, pikowanej dzianiny ozdobnej. Zachwyca uroczymi, delikatnymi wzorami w kolorze beżowym i jest wolny od wybielaczy optycznych. Idealnie sprawdzi się w łóżeczku małego alergika, ponieważ bardzo łatwo utrzymać go w czystości – jest wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający szybkie i łatwe zdjęcie oraz jest przystosowany do prania w pralce. Drugą propozycją jest pokrowiec Lotus nowej generacji. Jest w pełni bezpieczny, wolny od wybielaczy optycznych i wykazuje właściwości antyalergiczne. Materiał, z którego został stworzony jest bardzo nowoczesny – dzięki odporności na wodę i substancje oleiste można go wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Poza tym, pokrowiec bez obaw można łatwo i szybko zdjąć oraz wyprać w pralce w przypadku większych zabrudzeń.

Wielofunkcyjna propozycja dla najmłodszych

Materace Hilding słyną z ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Jest to jedna z największych firm produkującą materace do spania, która jest na rynku międzynarodowym od 80 lat. W tym czasie zdążyła zdobyć rzeszę zadowolonych klientów, którzy chętnie wracają po kolejne produkty i polecają je najbliższym. Przedsiębiorstwo bada każdy swój produkt w nowoczesnym laboratorium i opracowuje coraz to nowsze rozwiązania. Hilding Dobranocka składa się z pianki poliuretanowej FlexiFoam, która nadaje materacowi wyjątkową plastyczność i elastyczność. Struktura i gęstość została dopasowana do potrzeb maluszka, dzięki czemu gwarantuje idealne dopasowanie się do ciała. Kolejną zaletą wyrobu jest możliwość odwracania go – takie działanie wykonywane regularnie gwarantuje odpowiednią wentylację oraz znacznie wydłuża czas eksploatacji. Produkt spełnia rygorystyczne zasady higieny, co potwierdza pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Wybór materaca dla dziecka absolutnie nie powinien być przypadkowy. Warto skonsultować ten wybór z lekarzem lub fizjoterapeutą, który doradzi odpowiednią twardość i wielkość wyrobu.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/