Lato ma wiele zalet, ale wysokie upały mogą sprawić, że szybko znielubimy tę porę roku. Każdy ma swoje sposoby na to, jak radzić sobie z wysokimi temperaturami – niektórzy nawet nie wychylają się na zewnątrz, inni dużo czasu spędzają w wodzie… A co wtedy, gdy upały doskwierają nam w nocy? Jak zadbać o nasz sen latem?

Przewiewna piżama 

Piżama to jeden istotnych elementów komfortowego snu – latem powinna być ona przewiewna i wygodna. Postawmy na taki materiał, który sprawi, że nasza skóra będzie oddychać. Nie męczmy się w grubych, nieprzyjemnych piżamach, które wprawią nas w dyskomfort.

Na letnie wieczory idealnie sprawdzi się piżama satynowa. Zapewni ona nam niezwykły komfort, a do tego będzie chłodna w dotyku, co podczas upałów będzie prawdziwym ratunkiem. Piżama wykonana z satyny pozwoli nam się prawdziwie zrelaksować.

Sen latem - jak się wyspać podczas upałów?Zimny prysznic przed snem

Wieczorna rutyna jest istotna podczas każdej pory roku. Latem powinna skupiać się na tym, by nas ochłodzić. Przed pójściem spać warto wziąć zimny prysznic, który sprawi, że temperatura naszego ciała trochę się zmniejszy.

Wieczorne wietrzenie sypialni

W sypialni musimy mieć dostęp do świeżego powietrza. Wietrzenie pomieszczenia to podstawa – jednak podczas upałów ciężko wywietrzyć pomieszczenie, bo temperatury na zewnątrz sięgają zenitu. Pamiętajmy, by okna otwierać rankiem lub wieczorem, kiedy robi się choć trochę chłodniej. Nie rezygnujmy z wietrzenia – wyróbmy w sobie nawyk, by regularnie otwierać okno i wietrzyć.

Zasłonięte rolety 

Sprytny sposób na to, by utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu, to zainstalowanie szczelnych rolet. Rolety sprawią, że w naszym pokoju będzie panować półmrok niezależnie od tego, jak mocno świeci słońce. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie się nagrzewać. Zasłonięte rolety sprawdzą się również w ciągu dnia, kiedy będziemy chcieli się zrelaksować.

Zmiana pościeli na letnią 

Obowiązkową czynnością, którą musimy wykonać, gdy nadejdzie lato, to zmiana pościeli zimowej na letnią. Zainwestowanie w odpowiednie nakrycie, jakim jest kołdra na lato, niezwykle podwyższy nasz komfort. Kołdry letnie są lekkie, delikatne i wygodne. Cechują się świetną przewiewnością, dzięki czemu nawet podczas ciepłych nocy się nie przegrzejemy. W osiągnięciu wygody sprawdzi się ponadto prześcieradło welurowe.

Nie możemy zapominać też o odpowiednim materacu. Podłoże, na którym śpimy, powinno być dobrze do nas dopasowane. W ten sposób zapewnimy sobie komfortowy sen podczas wszystkich pór roku, a do tego zminimalizujemy jakikolwiek dolegliwości, jak na przykład ból pleców czy stawów.

Znając te wskazówki, będziemy mogli zasnąć nawet przy najwyższych temperaturach. Długotrwałe upały mogą być bardzo wymęczające, powinniśmy więc odpowiednio zadbać o siebie.