Sen jest niesamowicie ważnym elementem naszego życia. Bezpośrednio wpływa na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Nie powinno więc budzić zdziwienia stwierdzenie, że na nasze zdrowie i jakość życia wpływa podłoże, na którym śpimy. Wybór materaca to wyjątkowo ważna decyzja. Dokonując wyboru spośród oferty materaców lateksowych, możemy być pewni, że stawiamy na komfort snu i wygodę. Poznaj specyfikę materacy lateksowych oraz zalety spania na materacu o wymiarach 90×190 cm!

Co wyróżnia materac lateksowy spośród innych materacy z lateksem?

Wybierając materac lateksowy warto postawić na sprawdzonego producenta, takiego jak marka Hilding, znajdująca się w światowej czołówce producentów materacy ze względu na jakość oraz stosowane technologie. Wówczas będziemy mieli pewność, że dokonujemy wyboru spośród najlepszych, najwyższej jakości produktów. Materace lateksowe to jedne z najnowszych, najnowocześniejszych rozwiązań. Cenią je zarówno eksperci jak i klienci, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa. Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku wypoczynku. Uczucie wsparcia całego ciała wynikające z naturalnej właściwości pianki lateksowej do optymalnego podtrzymywania postury jest niezastąpione. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Jaki rozmiar materaca lateksowego wybrać?

Materace lateksowe – jakie rozmiary są dostępne?

Materace lateksowy - czy są dobrym wyborem?Standardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Istnieją także materace o długości 190 cm, na które warto zwrócić uwagę, jeśli osoba użytkująca jest niższa. Przyjmuje się bowiem, że długość materaca powinna być o około 20 cm dłuża od wzrostu osoby użytkującej. To dobra alternatywa dla dorosłych osób o niższym wzroście oraz starszych dzieci i nastolatków. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy? Jeśli chodzi o szerokość, ogólnodostępne są wymiary 80 cm – skierowany do starszych dzieci, 90 cm – zapewniający wygodę nastolatkowi, 100 cm – propozycja jednoosobowa dla szczupłych osób, 120 cm, 140 cm – najmniejszy materac dwuosobowy, 160 cm- standartowy materac dwuosobowy oraz 180 cm – komfortowy, szeroki materac dla dwóch osób.

Długość materaca należy dobrać do wzrostu osoby lub osób użytkujących, przy czym warto pamiętać, że jeśli na podłożu śpi osoba wysoka oraz niska, długość materaca powinna odpowiadać wysokości osoby mierzącej więcej centymetrów. Występują materace o długości 180, 190 oraz 200 cm. Materac lateksowy 90×190 cm jest propozycją dla osób śpiących w pojedynkę. Materace lateksowe 90×190 cm będą idealne dla starszych dzieci, nastolatków oraz niższych osób dorosłych mierzących do 170 cm wzrostu z uwagi na wspomnianą konieczność 20 zapasowych centymetrów. Tani materac 90×190 to idealna propozycja choćby dla rodziców, chcących zapewnić swoim podrośniętym pociechom zdrowy i komfortowy sen.

Kiedy warto zdecydować się na wybór materaca lateksowego do spania?

Coraz bardziej popularnym rodzajem materacy dostępnych na rynku jest materac lateksowy. Charakteryzuje go wysoka elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Materac lateksowy nie wchłania wilgoci, co odróżnia go od materacy wykonanych z innych materiałów. Stopień gęstości struktury lateksu nie pozwala na przenikanie wilgoci. Dlatego nawet jeśli materac zostanie zmoczony, woda po przeniknięciu przez pokrowiec zatrzyma się na bloku lateksowym, lub przepłynie przez nawierty w nim umieszczone. Zapewniają one prawidłową cyrkulację powietrza oraz pomagają zachować jego strefowość, a więc idealne dopasowanie do ciała osoby użytkującej. Wszystko to sprawia, że materace lateksowe nie wchłaniają wilgoci, dlatego nie występuje ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy. Dodatkowo, lateks jest najbardziej elastycznym z wszystkich dostępnych komponentów używanych do produkcji materacy. Materac wykonany z lateksu można więc użytkować na stelażu regulowanym, co nie wpłynie na okres żywotności podłoża. Na materac lateksowy warto więc postawić, jeśli zależy nam na higienie, jesteśmy alergikami bądź cierpimy na wady postawy.