Zdecydowaliście się na zakup łóżka kontynentalnego Hilding Preppy? Doskonale! To jedna z tych propozycji w sklepie Hilding, która jest najchętniej przeglądana. Teraz czas na wybór odpowiedniego, komfortowego materaca – w poniższym poradniku znajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytania – jak wybrać dobry materac do łóżka Hilding Preppy i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego rozmiaru materaca.

Czym kierować się dobierając materac do łóżka Hilding Preppy?

Łóżko Hilding Preppy to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesne stylizacje wnętrz. Stylowe łóżko jest utrzymane także w duchu sportowej elegancji z delikatnymi, niezobowiązującymi dodatkami, które podkreślają jego prestiż. Osoby, które interesują się modą doskonale wiedzą, że styl preppy polega na łączeniu stonowanych kolorów i tkanin ze sportowym krojem i modną biżuterią. I właśnie takie jest łóżko Hilding Preppy – delikatnie sportowe, maksymalnie eleganckie. 

Łóżko Hilding Preppy dostępne jest w rozmiarach 140 cm, 160 cm, 180 cm i 200 cm szerokości. Wybierając materac powinniśmy kierować się oczywiście rozmiarem łóżka, ale także jego dopasowanym wypełnieniem do naszych potrzeb zdrowotnych oraz twardości, która sprawi, że nasz sen będzie regenerujący a pobudka pełna energii i chęci do działania. 

Osobom, którym zależy na tym, aby materac dopasowywał się do ich ciała zalecane są materace piankowe ze specjalnej pianki termoelastycznej. Jeśli zależy nam na tym, byśmy mogli spać wygodnie, jednocześnie dbając o odpowiednią twardość materaca – warto również przemyśleć, czy nie warto kupić materaca sprężynowego kieszeniowego, który ma aż 7 stref twardości ‒ każda z nich doskonale podpiera konkretną część nie tylko kręgosłupa, lecz także całego ciała. Klienci chętnie również wybierają materac lateksowy o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych – to świetna propozycja dla alergików oraz astmatyków. 

W jakim rozmiarze najchętniej wybieramy materace do łóżka Hidling Preppy?

Hilding Anders - łóżko PreppyNajchętniej wybieranym rodzajem materaca do łóżka Hilding Preppy jest materac piankowy 160×200 cm. To doskonała propozycja nie tylko dla jednej osoby, ale także dla par. Rozmiar materaca 160×200 cm zapewnia nam idealny komfort i odpowiednią przestrzeń do swobodnego wypoczynku. 

Bardzo ważne jest, abyśmy rozmiar materaca dopasowali przede wszystkim do wielkości naszej sypialni. Bardzo prosta zasada wyboru łóżka i materaca do spania mówi, że każdy użytkownik powinien mieć możliwość swobodnego wychodzenia z łóżka, kiedy się rozbudzi w środku nocy lub jeśli wstaje wcześniej niż partner lub partnerka. 

Dlatego, jeśli wybieramy materac do łóżka 160×200 cm do naszej sypialni postarajmy się, by nie ustawiać łóżka wzdłuż ściany, bowiem osoba, która preferuje spanie przy ścianie będzie miała utrudnioną możliwość opuszczenia łóżka. A często przebudzenia się w nocy bez potrzeb może prowadzić do tego, że druga osoba będzie niewyspana i zmęczona. Dlatego już na etapie zakupu materaca do łóżka możemy zadbać o swoje potrzeby i komfort. 

Oczywiście, możemy również w sklepie Hilding, czołowego producenta w branży zdrowych materacy znaleźć materace w mniejszych jak i większych rozmiarach. Najlepiej będzie, jeśli przed zakupem odwiedzicie sklep i spróbujecie przetestować materace, które wam się podobają. 

Jaki powinien być dobry materac do łóżka Hidling Preppy?

Dobry materac do łóżka Hilding Preppy z pewnością to taki, który jest dobrze dopasowany rozmiarem do powierzchni łóżka oraz wezgłowia. To także, materac, który cechuje się idealnie dopasowaną twardością i wypełnieniem, dzięki którym będziemy czuć się zregenerowani po długim nocnym śnie albo krótkiej, popołudniowej drzemce.

Dobry materac to także taki, który jest odpowiednio dobrany na wysokość ramy łóżka. Warto pamiętać, że jeśli mamy problemy z kręgosłupem albo mamy inne schorzenia ortopedyczne, także osoby starsze – należy wybierać materace, które na ramie będą miały minimalną wysokość 70 cm. Z takiej pozycji będzie nam się wygodniej wstawało i nie będziemy obciążać kręgosłupa oraz mięśni do nadmiernego wysiłku przy wstawaniu. 

A jeśli zdarzyło się wam, że nie udało się osiągnąć kompromisu w kwestii twardości materaca, zawsze możecie wybrać dwa różne materace o odpowiednie twardości dla niej i dla niego. Wówczas, warto przyjrzeć się także ofercie materacy nawierzchniowych, dzięki którym będziecie mogli ujednolicić powierzchnię na której śpicie i jednocześnie zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami.