Zastanawiasz się, jaki model może okazać się dla Ciebie najlepszy: pianka, a może jednak lateks? Poznaj specyfikę wskazanych produktów i przekonaj się sam!

Materac lateksowy: czyli jaki?

Materace lateksowe to modele posiadające w swoim wnętrzu wysokiej jakości blat lateksu, z zastosowania, którego płynie bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim wzmacnia on całą konstrukcję, dzięki czemu możemy cieszyć się solidnym podparciem naszych pleców. Jest bardzo wytrzymały i świetnie sprawdzi się również dla osób o podwyższonej masie ciała. Lateks doceniany jest również za to, że wspomaga właściwości antybakteryjne danego produktu, w związku z czym mamy pewność, że wybrany przez nas materac nie stanie się miejscem do życia wszelkiego rodzaju grzybów, bakterii i drobnoustrojów, jakie są w stanie w negatywny sposób oddziaływać na naszą kondycję zdrowotną. Jednym z przykładów będzie tutaj Hilding Melody. Idealnie nada się dla partnerów, pomiędzy którymi występuje duża dysproporcja wagowa, dla zmagających się z bólami w okolicach kręgosłupa czy też również dla seniorów. Jego wypełnienie jest na tyle elastyczne, że wykorzystywać można go do regulowanych stelaży, w związku z czym będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą spędzać wiele czasu w łóżku.

Materace piankowe, czyli szeroka gama produktów

Materac piankowy a lateksowy - który lepszy?Materace piankowe to szeroka gama produktów. Znajdziemy tutaj między innymi modele termoelastyczne, które pod wpływem temperatury są w stanie dostosować się do naszego kształtu ciała: jest tak między innymi w przypadku Hilding Rumba, jaki zalicza się do grona wyrobów prozdrowotnych. Świetnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie przyjemny efekt otulenia, lecz jednocześnie zależy im na prawidłowym podparciu. Pianka Visco została połączona tutaj z elastyczną pianką Velvet Touch, co stanowi prawdziwą gwarancję zadowolenia. Potrzebujący stabilnego podłoża do snu powinni zwrócić uwagę na modele z pianką wysokoelastyczną, jaka cechuje się wysoką trwałością jak Hilding Foxtrot. Zaleca się go w szczególności preferującym twardsze podłoże w czasie nocnego odpoczynku.

Jaki materac będzie dla mnie najlepszy?

Zastanawiasz się, który materac do spania może okazać się dla Ciebie najlepszy? Koniecznie musimy podkreślić, że jest to kwestia mocno indywidualna. Wszystko zależy od naszych potrzeb, stanu zdrowia, masy ciała czy też tego czy śpimy sami, a może jednak z partnerem lub partnerką. Na szczęście dzięki szerokiej gamie modeli zarówno lateksowych, jak i piankowych każdy znajdzie model, jaki jest w stanie sprostać jego indywidualnym potrzebom i bez wątpienia będzie gwarantować prawdziwy komfort snu, a co za tym idzie nocną regenerację na najwyższym poziomie. Dobrze jest podkreślić, że wybierając materac do łóżka nie powinniśmy sugerować się wyłącznie poradami innych, ponieważ każdy może mieć inne oczekiwania pod względem najlepszego modelu. Warto jest jednak stawiać na sprawdzonych producentów, co jest prawdziwą gwarancją zadowolenia.

Materac piankowy czy lateksowy? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak wśród naszych wysokiej jakości produktów na pewno uda Ci się znaleźć idealny model!