Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego materaca to decyzja, która ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Jakość i długość snu, regeneracja organizmu oraz komfort życia w dużej mierze zależą właśnie od tego, na czym śpimy. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą cierpiącą na bóle pleców, sportowcem szukającym optymalnej regeneracji, czy po prostu chcesz poprawić jakość swojego snu, zrozumienie kluczowych cech materaca jest naszym zdaniem niezbędne do wybrania najodpowiedniejszego modelu. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są najważniejsze aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze tego jednego idealnego materaca dopasowanego zarówno do Twoich potrzeb, jak i preferencji oraz wymagań. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu lub przygotowujesz się do zainwestowania w nowe łóżko, to koniecznie czytaj dalej!

Kluczowe cechy, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego materaca

Poznaj kluczowe cechy, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca?Wybór odpowiedniego materaca to klucz do zdrowego i optymalnego snu. Jakość oraz dopasowanie do użytkownika materaca znacząco wpływa na przede wszystkim komfort wypoczywania, ale także na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Przy tak szerokim asortymencie dostępnych modeli SleepMed, łatwo można poczuć się przytłoczonym mnogością i różnorodnością opcji. Aby ułatwić sobie ten proces, warto skupić się na kilku kluczowych cechach, które mają największe znaczenie dla jakości i komfortu snu. Poniżej znajdziesz kilka z nich!

  • Wielkość materaca – Twój materac musi idealnie pasować przede wszystkim do ramy łóżka, ponieważ to sprawi, że leżąc na jego powierzchni, będziesz czuć się stabilnie i komfortowo. Standardowe rozmiary materaców SleepMed to: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm. Możesz więc zauważyć, że jest to naprawdę szeroki wybór i z całą pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie! Pamiętaj także o tym, że wybrany rozmiar materaca powinien pozostawiać wystarczająco dużo miejsca w sypialni na swobodne poruszanie się oraz inne meble. Zbyt duży materac w małej sypialni może sprawić, że przestrzeń będzie klaustrofobiczna i nieprzyjemna. Wybór rozmiaru materaca zależny jest także od tego, czy śpisz w pojedynkę, czy z drugą połówką. Dla samego siebie najlepszym materacem będzie ten o wymiarach: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200, natomiast dla pary: 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm. Pamiętaj także o wzroście oraz wielkości ciała, ponieważ te parametry mogą sprawić, że będziesz potrzebować większego lub mniejszego materaca. Jeśli lubisz swobodnie poruszać się podczas snu, większy materac z całą pewnością zapewni Ci więcej miejsca i komfortu. Osoby, które często zmieniają pozycję podczas snu, również mogą skorzystać na większej przestrzeni.
  • Rodzaj wypełnienia – drugim bardzo ważnym aspektem jest oczywiście wypełnienie materaca, które może być bardzo różne. Standardowo wyróżnić można materace piankowe oraz sprężynowe. Te pierwsze najczęściej wykonywane są z połączenia kilku warstw różnych pianek, takich jak pianka wysokoelastyczna, wyróżniająca się wspaniałą elastycznością oraz pianka termoelastyczna dopasowująca się do kształtu sylwetki za pomocną ciepła ciała. Jeśli chodzi o materace sprężynowe to najnowsze innowacyjne technologie, które można spotkać w tych produktach to wkład kieszeniowy oraz Multipocket. Każdy z nich doskonale podtrzymuje ciało, zapewniając optymalny odpoczynek. Niektóre modele łączą ze sobą pianki oraz sprężyny i razem tworzą materace hybrydowe, które wyróżniają się bardzo dużą uniwersalnością.
  • Twardość materaca – jest jednym z najważniejszych aspektów wpływających na komfort i jakość snu. Może ona zapewnić optymalne wsparcie dla kręgosłupa, zmniejszyć bóle pleców i poprawić ogólne samopoczucie. Twardość materaca jest subiektywnym odczuciem i różni się w zależności od indywidualnych preferencji, dlatego warto ją dostosować do swoich potrzeb. Niektórzy wolą materace bardziej miękkie, inni twardsze i to od nich przede wszystkim zależy, jaki model zostanie zakupiony. Materace SleepMed można podzielić ze względu na twardość w następujący sposób: H1 są produktami miękkimi, H2 to materace średnio miękkie, H3 średnio twarde, natomiast oznaczenie H4 to powierzchnie twarde. Każda z nich dedykowana jest określonej grupie osób, biorąc pod uwagę ich wagę ciała. Lekkie osoby, których waga nie przekracza 60 kilogramów, powinny zainteresować się miękkimi materacami, natomiast nieco cięższe, których masa ciała waha się między 60 a 80 kilogramów, powinny postawić na model z oznaczeniem H2. Dla osób nieco cięższych, które ważą między 80 a 100 kilogramów, najlepszy wyborem będzie materac średnio twardy z oznaczeniem H3, a dla osób, których waga przekracza 100 kilogramów, doskonałym materacem będzie twardy.
  • Hipoalergiczność – jeśli jesteś alergikiem i masz bardzo wrażliwą skórę, to niezwykle dla Ciebie ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego materaca, będą jego właściwości hipoalergiczne. Zapewni Ci to odpowiedni komfort snu oraz zadba o Twoje zdrowie. Dzięki użyciu w takim produkcie antyalergicznych materiałów nie będziesz musiał się martwić, że narażasz się nawet na najmniejsze ryzyko związane z Twoim zdrowiem.
  • Trwałość materaca – to kolejny bardzo ważny aspekt, który koniecznie musisz wziąć pod uwagę, wybierając nowe łóżko. Twój materac powinien być wykonany z jak najlepszych materiałów, które zapewnią Cię o trwałości całego produktu. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że powierzchnia, na której śpisz po jakimś krótkim czasie stanie się dla Ciebie nieodpowiednia.
  • Cena – choć cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, warto zwrócić uwagę na stosunek jakości do ceny. Jeśli chcesz zainwestować w dobry materac, co często przekłada się na lepszą jakość snu i ogólne zdrowie, to warto wydać więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że odpoczywasz na odpowiednim podłożu. Pamiętaj także o różnych zniżkach i promocjach, ponieważ to właśnie dzięki nim możesz kupić materac w naprawdę korzystnej cenie!

Zrozumienie i uwzględnienie tych kluczowych cech z całą pewnością pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji, która przyczyni się do zapewnienia lepszego snu i ogólnego świetnego samopoczucia. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego materaca to inwestycja przede wszystkim w Twoje zdrowie, dlatego warto poświęcić czas na dokładne zrozumienie swoich potrzeb i dostępnych opcji. Szczególnie polecamy wybrać materac SleepMed Natura Hybrid Plus, który jest produktem hybrydowym, co oznacza, że w swoim wnętrzu skrywa zarówno różne pianki, jak i wkład sprężynowy. Dodatkowo model ten posiada 4 różne poziomy twardości dzięki odpięciu pianki Visco Bio lub przełożenia jej na drugą stronę materaca. Jeśli marzy Ci się odpoczynek na wygodnym podłożu, które dodatkowo wykonane zostało z ekologicznych materiałów, to koniecznie postaw na materac SleepMed Natura Hybrid Plus!

wyrób medycznySleepMed Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.