Wiele świeżo upieczonych rodziców szybko dowiaduje się o tym, że szum, nawet ten pochodzący ze zwykłej suszarki do włosów, działa na pociechę uspokajająco. Do dyspozycji pozostają jednak dużo bardziej przyjazne alternatywy niż sprzęt AGD znajdujący się w domu – są to zabawki do usypiania, które potrafią zdziałać cuda.

Szumisie – co to takiego?

Szumisie to innowacyjne zabawki, których zadaniem jest wspomaganie zasypiania i dbanie o efektywny, możliwie jak najrzadziej przerywany w ciągu nocy sen. Powstały z inicjatywy młodej mamy, Ani Skórzyńskiej, która postanowiła stworzyć zabawkę, która jest nie tylko urocza, ale i niesamowicie funkcjonalna. Maskotki w formie standardowych misiów lub niewielkich zawieszek mają w swoim wnętrzu prosty mechanizm, który można obsługiwać za pomocą jednego kliknięcia. To właśnie to proste urządzenie wydaje dźwięki, które były starannie dobierane do potrzeb najmłodszych.

Zabawki do usypiania dla noworodków

Poznaj Szumisie - zabawki, które gwarantują błogi sen Twojemu dzieckuWiele osób pewnie zastanawia się, jakim cudem maskotka może działać uspokajająco i wyciszająco na dziecko. Wynika to oczywiście z wcześniej wspomnianych dźwięków znajdujących się w pamięci mechanizmu. Jest to pięć rodzajów przyjaznych noworodkom szumów, które przypominają to, co dzieci słyszały w brzuchu mamy. Tak znane dźwięki sprawiają, że najmłodsi czują się bezpiecznie i komfortowo, a co za tym idzie – zdecydowanie szybciej zasypiają. Szumisie standardowo szumią 60 minut, po których upływie stopniowo się wyciszają. Rozszerzona wersja jest jednak wyposażona w czujnik snu, który monitoruje dźwięki pochodzące z zewnątrz i w razie ryzyka przebudzenia się dziecka ponownie aktywuje urządzenie. Rozmiary i kształty maskotek są dobrane w taki sposób, by te były wygodne i bezpieczne w użyciu.

Czy Szumisie są rozwiązaniem jedynie dla najmłodszych?

Jak wiadomo, nie tylko najmłodsi mają problemy ze snem. Z tego też powodu na stronie Sleeping House znajdują się nie tylko produkty przeznaczone dla noworodków. W ofercie można zauważyć również idealnego dla starszych dzieci misia z kołysankami, na którego zostało nagrane aż 16 polskich utworów w wersji śpiewanej i nuconej. Maskotka ta również jest bardzo prosta w obsłudze, a ponadto posiada możliwość nagrywania głosu. Rodzic może więc sam zaśpiewać kołysankę  i opowiedzieć dziecku bajkę, a następnie ją puszczać. Takie rozwiązanie często okazuje się być jeszcze lepsze niż odsłuchiwanie profesjonalnie nagranych utworów – dziecko czuje się bowiem najbezpieczniej słysząc głos swoich rodziców. Co ciekawe, urządzenia te występują również w kompaktowej wersji dla dorosłych wyposażonej w osiem rodzajów szumu.

Szumisie to niezwykle funkcjonalne wyroby przeznaczone dla osób w każdym wieku. Kto wie, może pomogą również Tobie lub Twojemu dziecku?