W ciągu pierwszych lat swojego życia każdy maluszek przesypia większą część doby, co jest zjawiskiem naturalnym i prawidłowym. Jednak, czy jako rodzice zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest urządzenie bezpiecznej sypialni dla maluszka, w której będzie mógł się komfortowo oraz przede wszystkim zdrowo wyspać? Czym zatem powinno wyróżniać się łóżeczko dla maluszka? 

W jaki sposób zdrowy sen wpływa na rozwój maluszka? 

Utrzymanie właściwego rytmu okołodobowego najmłodszych członków naszej rodziny jest niezwykle ważne, gdyż sen nie tylko wpływa na prawidłowe funkcjonowanie dziecka w ciągu dnia czy zapewnia dużo energii do zabawy i odkrywania świata. Jak się okazuje, to właśnie w czasie snu młody organizm intensywnie rozwija się oraz kształtuje m.in. poprzez zachodzące procesy. Co więcej, zdrowy sen pomaga budować odporność dziecka oraz wspomaga rozwijanie się zdolności poznawczych. Zatem, jak o niego zadbać?

Sypialnia maluszka a kwestia materaca

Bezpieczna sypialnia dla maluszka? Sprawdź, w jakie produkty ją wyposażyć!Za zdrowy sen maluszka odpowiada przede wszystkim materac, czyli konstrukcja, która została stworzona specjalnie w celu zapewnienia komfortowego wypoczynku. Jego powierzchnia jest w stanie w idealny sposób dopasować się do anatomicznych kształtów dziecka, przez co prawidłowo wspiera kształtujący się kręgosłup oraz całe ciało. Oprócz tego jest w stanie zapewnić bezpieczny, higieniczny i przede wszystkim antyalergiczny sen poprzez innowacyjną budowę. Materac dziecięcy dostępny jest na współczesnym rynku w wersji piankowej, z wodoodpornym pokrowcem i zróżnicowaną długością oraz szerokością. Jednak, jeśli chcemy zwiększyć nie tylko jakość snu, ale także komfort w czasie zabawy, to warto zainwestować materac nawierzchniowy 140×200. Dzięki temu nasza pociecha może zarówno w bezpieczny sposób wypoczywać, np. na podłodze, jak i bawić się.

Co jeszcze wpływa na jakość snu maluszka? 

Głównym elementem wyposażenia sypialni dziecięcej jest materac do spania, jednak czy to jedyny element odpowiednio skomponowanego łóżka? Jak się okazuje – nie! Pod uwagę powinniśmy wziąć również inne elementy, takie jak:

Co więcej, każdy element wyposażenia sypialni dziecięcej powinien wyróżniać się antyalergicznymi właściwościami oraz wysoką trwałością.

Komfortowe łóżko i dobry materac dziecięcy to idealny przepis na zdrowy sen, dzięki któremu nasza pociecha będzie się rozwijać w prawidłowy sposób. Nie zapominajmy jednak, aby przy wyborze wszystkich produktów do spania uwzględnić potrzeby dziecka i w odpowiedni sposób je dopasować.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/