Dzieci w okresie dojrzewania szybko rosną, przez co zmienia się ich sylwetka, waga oraz codzienne potrzeby. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić im komfortowy i przede wszystkim zdrowy wypoczynek, na który wpływ ma wysokiej jakości materac do spania. Jakie cechy powinno mieć podłoże do spania dla nastolatków oraz czym kierować się przy jego wyborze? 

Dlaczego warto wyposażyć łóżko nastolatka w materace Fit.4.Sleep?

Intensywny wzrost, wysiłek fizyczny czy siedzący tryb życia – każdy z tych czynników może powodować u nastolatków bóle kręgosłupa. Właśnie dlatego, jako rodzice powinniśmy wyposażyć łóżko swojego dziecka w wysokości podłoże do spania. Z punktu widzenia dorastającego człowieka jest to ważne, gdyż produkty do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep zapewniają:

  • higieniczne warunki,
  • prawidłowe wsparcie rozwijającego się kręgosłupa,
  • korzystny wpływ na jakość i efektywność snu.

Jak dopasować materace Fit.4.Sleep do nastolatka?

Zdrowy sen nastolatka a materace Fit.4.SleepNie każdy z nas wie, jakie materace Fit.4.Sleep będą najlepsze dla dziecka. Z uwagi na to, warto uwzględnić czynniki, takie jak rodzaj wypełnienia, właściwości antyalergiczne czy prawidłowe wsparcie kręgosłupa. Oprócz tego bardzo ważna jest odpowiednio dopasowana twardość, którą wybiera się na podstawie wagi i wzrostu użytkownika. W przypadku dziecka, warto wybrać modele umożliwiające zmianę twardość, np. poprzez wykorzystanie dwóch twardości. Materace Fit.4.Sleep pod tym względem zostały podzielone na produkty oznaczone jako H2/H3 i H3/H4, przez co wystarczy tylko obudzić materac, aby zmienić aktualną twardość! W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić zdrowy sen dziecku przed długi czas. Oprócz tego ważny jest prawidłowy rozmiar podłoża do spania. W ofercie znajdziemy wąskie materace 90×200 cm oraz szersze – 120×200 cm.

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep?

Materace Fit.4.Sleep to wyjątkowe produkty, które wyróżniają się licznymi cechami, które w korzystny sposób wpływają na jakość snu nastolatka. Wśród nich wyróżnić można takie, jak:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną wentylację wypełnienia,
  • dwie twardości,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Poza tym, decydując się na produkty od Fit.4.Sleep mamy możliwość idealnego dopasowania szerokości modelu do potrzeb nastolatka. Wszystko z uwagi na fakt, iż wyróżniamy materace 80×200, 90×200, 100×200, a także 120×200 cm.

Materace do spania dla nastolatków z oferty Fit.4.Sleep są bezpieczne oraz gwarantują prawidłowe wsparcie sylwetki oraz kręgosłupa w czasie snu. W ten sposób jako rodzice możemy zadbać o skuteczną regenerację pod względem fizycznym, jak i psychicznym naszego dziecka.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!