Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, które zapewniają komfortowy sen. Wyróżnić można między innymi materace sprężynowe, piankowe czy hybrydowe. Jednak ciekawym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagę na materace termoelastyczne. Posiadają one wiele cech, które korzystnie wpływają na wypoczynek użytkownika. Jednak czym tak naprawdę się charakteryzują? 

Materace termoelastyczne – właściwości

Materace termoelastyczne stanowią wyjątkową gamę produktów, które w swoim składzie posiadają innowacyjną piankę Visco. To właśnie ona odpowiada z niesamowite właściwości, jakimi cechuje się ta grupa materacy. Przede wszystkim w jej strukturze znaleźć można pęcherzyki wypełnione powietrzem, które gwarantują możliwość zmiany kształtu pod wpływem temperatury oraz nacisku ciała użytkownika. Wtedy wspomniane pęcherzyki kurczą się i odpowiednio dopasowują do anatomicznych kształtów oraz w odpowiedni sposób wspierają kręgosłup osoby śpiącej. Umożliwia to prawidłową regenerację całego ciała oraz zapobiega powstawania dolegliwości bólowych zaraz po przebudzeniu się. cechy te przyczyniają się do najwyższej jakości wypoczynku oraz efektywnego snu.

Materace termoelastyczne – jaki model wybrać?

Materace termoelastyczne to wyjątkowe produkty, cechujące się innowacyjną pianką Visco. Znajduje ona zastosowanie w wielu modelach, takich jak:

  • Czym charakteryzują się materace termoelastyczne Hilding Salsa – bazę stanowi elastyczna i plastyczna pianka FlexiFoam, która połączona została z Visco. Sam materac posiada status wyrobu medycznego, właściwości prozdrowotne oraz certyfikat AEH,
  • Hilding Rumba – oprócz pianki Visco, wewnątrz znajduje się także elastyczna, sprężysta i doskonale przepuszczająca powietrze pianka Velvet Touch. Oprócz tego materac ma status wyrobu medycznego, właściwości prozdrowotne oraz certyfikat AEH,
  • Hilding Makarena – produkt, który składa się ze sprężyny typu multipocket, odpowiedzialnej za wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań, a także antyalergiczna piankę lateksową oraz plastyczną piankę FlexiFoam.

Wybrane modele różnią się od siebie nie tylko właściwościami, ale również odczuwalnym stopniem twardości. Posiadają jednak wiele podobieństw, wśród których wyróżnić można zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia materiałów, siedem stref twardości oraz odpowiednią wentylację wewnątrz wkładu.

Materace termoelastyczne – dla kogo? 

Na rynku wyróżnia się wiele modeli materacy, które gwarantują komfortowy i efektywny sen. Jednak ich wybór jest przede wszystkim uzależniony od indywidualnych preferencji użytkownika, czyli między innymi wagi, stanu zdrowia czy stopnia twardości. Z uwagi na to materace do spania posiadają liczne, a zarazem bardzo różnorodne właściwości, dzięki którym bez problemu można znaleźć dla siebie idealne podłoże do snu. Materace termoelastyczne idealnie sprawdzą się u:

  • alergików,
  • par i singli,
  • osób aktywnych,
  • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa,
  • osób starszych.

W celu komfortowego i przede wszystkim zdrowego snu warto zainwestować w materace termoelastyczne. posiadają one wiele wyjątkowych cech, które w pozytywny sposób wpływają na kręgosłup użytkownika, w tym zapewniają mu stabilne wsparcie. Dodatkowo tego rodzaju materace mogą być używane przez wiele osób.