We współczesnych czasach dbanie o swoje ciało stanowi istotny element codzienności dla wielu osób. Poza standardowym prysznicem i myciem zębów sięgamy po takie rozwiązania, które pozwalają na jak najdłuższe zachowanie swojej fizycznej młodości. W tym celu korzystamy z różnorodnych kosmetyków o cennych właściwościach odżywczych i nawilżających. Są też jednak takie metody, o których niewielu z nas ma pojęcie, a których wprowadzenie do codziennej pielęgnacji może być na wagę złota i przynieść zaskakujące efekty.

Masaż gua sha

Masaż gua sha to starożytna technika chińska, której stosowanie może przynieść naprawdę atrakcyjne rezultaty, a tym samym warto wprowadzić ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Polega ona na używaniu specjalnych kamieni (często z jadeitu lub różowego kwarcu) do delikatnego masażu skóry twarzy lub ciała. Masaż gua sha przede wszystkim ma jednak na celu poprawienie rysów twarzy, np. uwidocznienie kości policzkowych czy żuchwy. Te technika pozwala również poprawić krążenie krwi, co bezpośrednio przekłada się na promienny wygląd skóry. Delikatne ruchy masażu pomagają także rozluźnić napięte mięśnie, w szczególności w takich obszarach jak kark czy ramiona. Ponadto metoda gua sha wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu, wspierając zdrowy system limfatyczny. Niekiedy pozwala też pozbyć się opuchlizny, zwłaszcza w okolicach twarzy po przebudzeniu. Stosowanie masażu gua sha na co dzień wiąże się zatem z wieloma korzyściami. Warto jednak wiedzieć, jak przeprowadzać masaż w prawidłowy sposób i być świadomym, iż jedynie regularne podejście do tematu zapewnia satysfakcjonujące efekty.

Szczotkowanie ciała na sucho

Kroki pielęgnacyjne, jakie warto podejmować dla swojego ciałaKolejną interesującą metodą pielęgnacyjną dla ciała, którą warto rozważyć, jest szczotkowanie na sucho. Na czym ono polega? Jest to praktyka, która opiera się na delikatnym masowaniu skóry za pomocą szczotki z naturalnymi włosiami lub włóknami. Przypomina ona nieco klasyczny peeling ciała, lecz nadal posiada pewne różnice. Przede wszystkim szczotkowanie ciała ma na celu pobudzenie krążenia krwi, co może poprawić dostarczanie składników odżywczych do komórek skóry, a tym samym sprawić, że ciało będzie bardziej jędrne. Poza tym ta technika może także pomóc w usunięciu martwych komórek skóry, ponownie poprawiając jej wygląd i teksturę. Szczotkowanie, podobnie jak masaż gua sha, również stanowi wsparcie dla układu limfatycznego i wspomaga naturalny proces oczyszczania organizmu. Co więcej, jest szczególnie zalecane dla osób, które walczą z cellulitem. Regularne szczotkowanie może bowiem pomóc w poprawie elastyczności skóry. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, zaleca się szczotkować skórę przed kąpielą lub prysznicem, kierując ruchy w stronę serca.

Nic tak jednak nie dba o zdrowie naszej skóry jak treściwy sen. Dlatego też nie zapominajmy o regenerującym wypoczynku i koniecznie wyposażmy się w odpowiednie akcesoria sypialniane. Wiele doskonałych produktów dostaniemy w sklepach w Inowrocław, a także pod tym linkiem: abcsnu.pl.

Oczyszczanie olejem kokosowym

Oczyszczanie olejem kokosowym również należy do mniej popularnych metod pielęgnacyjnych ciała. Wiąże się z nim jednak wiele korzyści i dlatego też warto zastanowić się nad jego wprowadzeniem do rutyny pielęgnacyjnej. Oczyszczanie olejem kokosowym to alternatywna metoda usuwania zanieczyszczeń z twarzy i ciała, choć na pierwszy rzut oka może to wydawać się paradoksalne. Okazuje się natomiast, że ta praktyka jest niezwykle skuteczna i pozwala utrzymać zdrową i nawilżoną skórę. Pozytywne efekty są jednak rezultatem jedynie właściwie przeprowadzonego oczyszczania. W pierwszej kolejności nie bez znaczenia pozostaje wybór oleju kokosowego. Najlepiej zdecydować się na produkt nierafinowany i zimnotłoczony. Taki olej zachowuje więcej korzystnych składników odżywczych i ma delikatniejszy zapach. Unikajmy z kolei olejów kokosowych, które zawierają dodatki chemiczne. Przed samym oczyszczaniem należy także odpowiednio przygotować skórę. W tym celu nawilżamy ją ciepłą wodą, aby otworzyć pory. Do wykonania samego oczyszczania używamy natomiast niewielkiej ilości oleju. Wmasowujemy go delikatnie w skórę przez około 5-10 minut, starając się pozbyć jak najwięcej zanieczyszczeń i skupiając się na miejscach, które wymagają największej uwagi. Do usunięcia oleju używamy ciepłego ręcznika. Po takim oczyszczaniu możemy przejść do kolejnych kroków naszej rutyny pielęgnacyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że nie każda skóra lubi się z tą formą oczyszczania. Niektóre cery będą też wymagały czasu, aby dostosować się do tej zmiany.

Stosowanie antyperspirantu na noc

Dość zaskakującym rozwiązaniem może być z kolei stosowanie antyperspirantu na noc zamiast podczas porannej toalety. Okazuje się jednak, że takie podejście gwarantuje o wiele lepszy efekt, zwłaszcza jeśli na co dzień bierzemy wieczorny prysznic. Stosując antyperspirant na noc, tuż po wieczornej pielęgnacji, jego składniki mają więcej czasu na to, aby wchłonąć się w skórę i utworzyć ochronną warstwę, co może przynieść dłuższe działanie niż w przypadku stosowania rano. Ponadto podczas snu organizm naturalnie jest w stanie przyswajać więcej składników pochodzących z kosmetyków użytych podczas wieczornej pielęgnacji, a to daje nam jeszcze lepszy efekt. To rozwiązanie jest zatem bardziej efektywne i skuteczniej zapobiega nadmiernemu poceniu się. Należy jednak zwrócić uwagę na istotną różnicę między antyperspirantem a dezodorantem. Dezodorant ma na celu jedynie zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu, podczas gdy antyperspirant działa zapobiegawczo.

Masaż bańką chińską

Chcąc lepiej zadbać o swoje ciało, warto także zastanowić się nad zakupem specjalnych baniek przeznaczonych do masażu. Masaż bańką chińska to tradycyjna chińska praktyka, która ma na celu poprawę krążenia krwi i redukcję napięcia mięśniowego. Niekiedy jest również wykorzystywana w celach leczniczych. Dodając ten krok pielęgnacyjny do swojej rutyny, możemy cieszyć się bardziej odżywioną i oczyszczoną skórą. Wcześniej zapoznajmy się jednak z instrukcją dotyczącą prawidłowego przeprowadzania masażu bańkami, aby nie nabawić się niepożądanych i nieprzyjemnych skutków ubocznych, np. siniaków.

Wielu z nas szuka dodatkowych sposobów na to, aby zachować piękne i zdrowe ciało. Warto więc rozważyć przede wszystkim te wymienione w tym artykule. Wprowadzając je do swojej rutyny pielęgnacyjnej, możemy być pewni doskonałych efektów oraz gładkiej i promiennej skóry. Zachowajmy jednak zdrowy rozsądek i nie stosujmy wszystkich metod naraz. Nawet drobne zmiany mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

Przeczytaj także: Rodzaje materacy