Na zdrowy oraz spokojny sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Dzieląc ten czas z partnerem, warto postawić na wygodne, komfortowe podłoże do spania, a także odpowiednią aranżację sypialni małżeńskiej. Zatem, na co należy zwrócić uwagę oraz w co zainwestować – wersalkę czy łóżko z materacem?

Jak urządzić idealną sypialnię dla par? 

Sypialnia małżeńska to miejsce, w którym chcemy spędzić czas z partnerem sam na sam. Z uwagi na to, powinna być urządzona w taki sposób, aby podobała się nie jednej, a dwóm osobom. Warto zaznaczyć również, że poszczególne kwestie dotyczące aranżacji mogą w pozytywny lub negatywny sposób wpływać na efektywność snu. Zatem, o czym warto pamiętać? Przede wszystkim wykorzystaniu stonowanych, wyciszających organizm barw oraz uwzględnieniu dodatków, które są łatwe do utrzymania w czystości – czyli po prostu nie gromadzą kurzu lub można go szybko usunąć. Oprócz tego powinna być wyposażona w wysokiej jakości meble, a przede wszystkim łóżko. To właśnie ono odpowiada za komfort w czasie wypoczynku oraz przyjemne, pełne energii poranki. Zatem, jakie jest najlepsze podłoże do spania?

Materac czy wersalka w sypialni małżeńskiej? Sprawdź lokalną ofertę!Materac czy wersalka – co lepsze? 

Wiele miast, takich jak Krosno, oferuje nam liczne produkty do spania, do których zaliczyć można stelaże, poduszki, kołdry czy podłoża do spania. Wyróżnić tutaj można dwa dość często wybierane rozwiązania, a pierwszym z nich jest wersalka. Mebel ten sprawdzi się w małych sypialniach z uwagi na możliwość składania i rozkładania, jednak czy zapewnia zdrowy sen? Jak się okazuje, nie bardzo, gdyż w przeciwieństwie do materaca, nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego dopasowania się do sylwetki i kręgosłupa użytkownika. Oprócz tego gromadzi alergeny, szybko ulega odkształceniom i przenosi drgania powstające na skutek np. zmiany pozycji partnera. Z uwagi na to, najlepszym rozwiązaniem będzie materac dla par.

Jak wybrać dobry materac dla par? 

Chcąc zapewnić sobie oraz partnerowi spokojny oraz przede wszystkim zdrowy wypoczynek, warto wyposażyć swoją sypialnię w odpowiednio dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji materac. Pamiętajmy, że powinien on uwzględniać wymagania obu użytkowników, aby móc zapewniać prawidłowe wsparcie kręgosłupa w czasie snu, a także umożliwić właściwą regenerację. Z uwagi na to, modele dostępne w ofercie wielu miast, takich jak Kraśnik, różnią się między sobą budową oraz właściwościami. Zatem, co warto uwzględnić przy ich wyborze? W dużej mierze powinniśmy postawić na:

  • stan zdrowia użytkowników, czyli wszelkie schorzenia kręgosłupa lub alergie,
  • twardość dopasowaną na podstawie wagi i preferencji,
  • rozmiar, czyli odpowiednią szerokość, najlepiej powyżej 140 cm.

Sypialnia małżeńska to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu – w końcu odpowiada za właściwy wypoczynek oraz relaks. Zatem nic dziwnego, że powinna być wyposażona w najwyższej jakości materac do spania dla par!