Nieprzespane noce, ciągły ból pleców i złe samopoczucie często wynikają z niskiej jakości snu. Jeśli odpoczywasz na nieprzystosowanym do snu podłożu – to właśnie ono może być powodem Twoich problemów. Często jednak wiele osób nie ma odpowiedniej ilości środków finansowych, by zakupić nowy materac bazowy, czy wyrzucić kanapę i kupić łóżko prosto z salonu. Z pomocą przychodzi materac nawierzchniowy!

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to nic innego jak cieńsza wersja tradycyjnego materaca. Produkt jest zdecydowanie lżejszy i bardzo łatwo jest go zrolować. Dzięki temu możesz przewozić materac i wykorzystywać go w naprawdę wielu miejscach. Produkt ma za zadanie zapewnić optymalny stopień twardości podłoża i polepszyć jakość snu, a także chronić materac bazowy przed zabrudzeniem. Możesz wykorzystać go kładąc produkt na sypialniany materac, ale nie tylko. Materac nawierzchniowy 140×200 możesz nałożyć na kanapę, czy wersalkę i sprawić, że w końcu będą wygodne. Cieńsze modele możesz zabrać ze sobą na przykład pod namiot. Są zdecydowanie wygodniejszą opcją niż dobrze znane karimaty. Nakładka może być też używana jako mata dla dzieci – ewentualne zabrudzenia usuniesz, piorąc pokrowiec. Jeśli wiele podróżujesz, a hotelowe łóżka pozostawiają wiele do życzenia, także możesz zabrać ze sobą materac nawierzchniowy.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

 Materac nawierzchniowy - czy to dobry wybór?Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie – tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Musisz jednak brać pod uwagę zarówno swoje zdrowie, jak i wygodę. Niestety te dwie rzeczy nie zawsze idą w parze. Zastanów się, do czego jest Ci potrzebny materac i jak będziesz go używał. Jeśli śpisz na zbyt twardym podłożu wybierz materac, który sprawi, że podłoże będzie bardziej elastyczne i miękkie. Natomiast jeżeli powierzchnia na której śpisz jest już wysłużona i zapadasz się w niej, warto pomyśleć o zakupie materaca z dużą gęstością, który zapewni solidne podparcie dla całego Twojego ciała. Im grubszy materac, tym efekt jest większy. Przy wyborze materaca zwróć uwagę na materiały, z jakich jest wykonany. Przyjrzyj się jaki skład ma jego pokrowiec, oraz czym został wypełniony. Warto sięgać po produkty antyalergiczne. Na szczęście znaczna większość materacy nawierzchniowych jest wykonana z surowców, które są antyalergiczne i skutecznie hamują rozwój bakterii i grzybów, zapewniając też odpowiednią wentylację wkładu.

Postaw na jakość

Wybór materaca może być naprawdę trudny. Dlatego warto podejść do decyzji z dużą uważnością i zwrócić uwagę na swoje potrzeby i wymagania organizmu. Dobrym materacem jest model Hilding Alt. Produkt świetnie sprawdzi się, jeśli chcesz sprawić, że podłoże bazowe będzie bardziej miękkie i elastyczne. Wydłuży także jego żywotność. Jest wypełniony pianką termoelastyczną Visco oraz FlexiFoam. Składniki te dają poczucie otulenia, a dzięki ich użyciu materac perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała. Materac ugina się tylko w miejscach najmocniejszego nacisku, dzięki czemu nie ulega łatwo odkształceniom. Jest antyalergiczny, a wentylacja jego wkładu przechodzi w niezwykle sprawny sposób.

Zakup materaca nawierzchniowego może być strzałem w dziesiątkę. To niezwykle uniwersalny produkt, który znajdzie swoje zastosowanie w wielu sytuacjach.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/