Do niedawna panowało przekonanie, że wszelkiego rodzaju pianki to komponenty nietrwałe i bardzo szybko ulegające odkształceniom. Dziś wiadomo już, że ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością – wspomniane komponenty doskonale odnajdują się jako wypełnienie podłoża do snu wysokiej jakości.

Jakie pianki wykorzystuje się w produkcji piankowych podłoży do snu?

  • Pianka lateksowa to surowiec stworzony z mieszanki kauczuku naturalnego i syntetycznego. Komponent ten jest uznawany za jeden z najbardziej ekologicznych i najzdrowszych wypełnień materaca. Zapewnia świetne dostosowywanie się do kształtu ciała osoby śpiącej, a ponadto wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi.
  • Pianka wysokoelastyczna jest materiałem, którego budowa opiera się na milionach pęcherzyków zapewniających wysoką elastyczność punktową. Surowiec ten doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a jego nieregularna struktura sprzyja wentylacji powietrza w materacu.
  • Pianka poliuretanowa nie odkształca się pod wpływem nacisku i jest niesamowicie wytrzymała i elastyczna. Ponadto, jej jednolita struktura zapewnia dobrą izolację termiczną w chłodne noce.
  • Pianka termoelastyczna jest znana również pod takimi nazwami, jak Visco, czy memory. Jej niesamowitą właściwością jest ta, która pozwala na zmianę kształtu komponentu w odpowiedzi na naciski wywoływane przez ciało użytkownika oraz temperaturę jego ciała.

Materac piankowy – zalety

Materac piankowy - czym się wyróżnia?Pianki, z których wykonuje się wspomniane produkty są wykonywane z materiałów bardzo wysokiej klasy. Surowce te są jednak zróżnicowane pod względem elastyczności i odporności na odkształcenia, dlatego producenci dokładają wszelkich starań, by umiejętnie je ze sobą łączyć i dawać konsumentom jedynie produkty najwyższej jakości. Niezaprzeczalnym atutem podłoży zbudowanych na bazie pianek jest ich wysoka trwałość – produkty te zachowują swoje pierwotne właściwości przez długi czas, nawet w przypadku częstej eksploatacji. Struktura surowców wpływa ponadto na optymalną wentylację wkładu. Otwartokomórkowa struktura sprawia, że gromadzące się we wkładzie ciepło i wilgoć są na bieżąco odprowadzane, a w efekcie rozwój szkodliwych grzybów i roztoczy jest niemal uniemożliwiony. Na uwagę zasługuje również fakt, iż materace piankowe zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała, dzięki czemu wypoczynek jest w pełni efektywny.

Jak dbać o materac piankowy?

Kluczem do sukcesu w kwestii zdrowego i higienicznego snu jest dbanie o materac. Regularna zmiana pościeli, nie wystarczy. Szalenie istotnym nawykiem, który warto sobie wypracować, jest regularne pranie pokrowca. Należy to robić minimum 2 razy w roku. Sam proces nie jest skomplikowany, ponieważ nowoczesne modele są wyposażone w doskonałej jakości zamek rozdzielczy, dzięki któremu zdejmowanie tkaniny ochronnej nie stanowi problemu. Można go zdjąć nawet w pojedynkę, bez względu na to, czy ma się w sypialni niewielki materac piankowy 120×200, czy dużej wielkości podłoże o wymiarach 200×200. Warto pamiętać również o tym, aby wietrzyć cały materac – wystarczy raz na jakiś czas zdjąć z łóżka wszystkie elementy wyposażenia sypialni i pozostawić podłoże odsłonięte na kilka godzin.

Podłoża piankowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Przystępna cena, umiejętność dopasowywania się do ciała, duży wybór – czego chcieć więcej?

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/