Na sen poświęcamy 1/3 życia. Dobrze, aby ten czas minął nam w przyjemnych, komfortowych okolicznościach. Zadbanie o optymalne warunki do snu wpłynie korzystnie na nasz wypoczynek i sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie nam się odprężyć. Jak materace SleepMed mogą nam w tym pomóc? Sprawdź!

Wysoki poziom higieny snu

Jeśli zależy nam na optymalnych warunkach do snu, czynnikiem, o który koniecznie powinniśmy zadbać, jest higiena snu. To, na jakim jest poziomie, bezpośrednio oddziałuje na nasz komfort. Nie ma wątpliwości, że o wiele łatwiej jest nam się odprężyć w czystej, świeżej przestrzeni. Może to też przyspieszyć nasz proces zasypiania, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby w naszej sypialni panował porządek. Niezbędne będzie regularne czyszczenie i odkurzanie materaca, które pomoże zapobiec gromadzeniu się kurzu. Nie można zapominać też o systematycznym praniu pościeli, najlepiej raz w tygodniu – dzięki temu nawet jeśli intensywnie się pocimy, możemy uniknąć pojawienia się nadmiaru wilgoci, który mógłby później zamienić się w pleśń lub grzyby. Niezwykle istotnym aspektem będzie również wybranie jakościowych artykułów sypialnianych o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Ich działanie pozwoli nam uniknąć rozwoju bakterii, kurzu, roztoczy czy innych drobnoustrojów w naszej pościeli, czy we wkładzie materaca. Istotna będzie również bardzo dobra cyrkulacja powietrza i przewiewność – to te cechy sprawią, że ciepło czy wilgoć będą skutecznie wyrzucane z modelu, a nasza skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Elementy te bez dwóch zdań wpłyną na jakość naszego wypoczynku.

Idealne dopasowane podłoże

Optymalne warunki do snu, czyli materac SleepMed w sypialniNa optymalne warunki do snu składa się wiele czynników. Kluczowym z nich jest oczywiście dobrze dopasowane podłoże, od którego zależy to, czy nasz kręgosłup będzie miał zapewnione prawidłowe podparcie. Z materacami SleepMed nie musimy obawiać się, że nasze podłoże snu będzie niewygodne, nawet jeśli zakupimy dany produkt, a z czasem nasze preferencje co do twardości czy rodzaju powierzchni się zmienią. Dzięki regulacji twardości możemy dopasować materac do naszych aktualnych potrzeb. Dostępne są materace zawierające 4 lub 6 twardości. W przypadku modeli z kolekcji Standard i Hybrid wystarczy wyjąć ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® i przełożyć ją na drugą stronę. Produkty z serii Plus i Hybrid Plus posiadają za to specjalny top wykonany z pianki termoelastycznej, który wystarczy przepiąć na przeciwną stronę, aby zmienić stopień twardości. Za bardzo dobre dopasowanie odpowiadają również pianki Visco. Pianka VitaRest® i Celsius-Waterlily® mają właściwości termoelastyczne, co oznacza, że dopasowują się do każdego użytkownika indywidualnie. Reagują na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie modelują się zgodnie z naszymi naturalnymi krzywiznami. Idealne dopasowanie gwarantuje najwyższy komfort i pełne odprężenie się ciała. Dzięki niemu mięśnie mogą swobodnie się rozluźnić, ponieważ znika z nich nagromadzone tam po całym dniu napięcie. Pianki wyróżniają się ponadto przyjemnym uczuciem otulenia oraz wyjątkową miękkością, które dodatkowo podbijają poziom wygody.

Zapobieganie nieprzyjemnym dolegliwościom

Optymalne warunki do snu to takie, które wspierają taki wypoczynek, który jest nie tylko komfortowy, ale i zdrowy. Materace SleepMed to produkty prozdrowotne, co znaczy, że mają korzystne działanie na nasze samopoczucie. Świadczą o tym między innymi właściwości ortopedyczne. Dzięki nim model zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego łagodzi bóle pleców oraz karku i niweluje dyskomfort. Korzystając z materaca, możemy być pewni, że nasz kręgosłup ma zapewnione bezpieczne i odpowiednie podparcie. Modele SleepMed wyróżniają się również właściwościami przeciwodleżynowymi, co będzie istotne dla tych osób, które spędzają dużo czasu w łóżku. Zapewniają swobodny przepływ powietrza oraz odpowiadają za skuteczne dotlenienie tkanek, dzięki czemu nie dochodzi do powstania odleżyn, które są źródłem wielu nieprzyjemności i silnego bólu.

Dodatkowe udogodnienia

W spokojnym, jakościowym wypoczynku istotną rolę odgrywa wygoda. To w końcu wtedy, gdy możemy się w pełni odprężyć, łatwiej jest nam zasnąć i się zregenerować. Pomogą nam w tym dodatkowe udogodnienia zastosowane w materacach SleepMed. Mowa między innymi o efekcie odczuwalnego masażu, który dostępny jest w materacach posiadających pokrowiec Merced. Ze względu na specjalny design i perforacje zastosowane na powierzchni pokrowca możemy odczuć wrażenie delikatnego masażu. To znacząco podwyższa nasz poziom komfortu. Niezwykle przydatna jest również technologia Airforce, która odpowiada za zapewnienie maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wkładu materaca. Pozwala ona naszej skórze oddychać, a do tego zapobiega rozwoju wszelkich drobnoustrojów. Kolejnym aspektem, który może wpłynąć na naszą wygodę użytkowania, jest wysokość materaca. Modele SleepMed wyróżniają się wyższą wysokością niż standardowe produkty. Materace o wysokości 25 centymetrów i wyżej ułatwiają proces wstawania z łóżka, co będzie szczególnie ważne dla osób starszych i tych, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Materace SleepMed pomogą zachować nam optymalne warunki do snu. Możemy postawić na taki model, który najlepiej odpowie na nasze potrzeby. Materace termoelastyczne, takie jak SleepMed Premium czy SleepMed Comfort Plus będą odpowiednie dla tych, którzy poza odpowiednim podparciem ciała szukają też miękkości i otulenia. Modele hybrydowe, takie jak SleepMed Hybrid Premium Plus czy SleepMed Natura Hybrid Plus sprawdzą się u osób, które chcą cieszyć się właściwościami zarówno sprężyn, jak i pianek.

Na komfortowy, jakościowy wypoczynek składa się wiele czynników. Rodzaj materaca, stopień twardości, dodatkowe udogodnienia… Warto zadbać o to, aby nasze warunki do snu były jak najlepsze. Materace SleepMed i ich korzystne właściwości zapewnią nam wysoki komfort i pozwolą na spokojny sen.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.